Whatsapp Destek Hattı


Yemek Şirketleri

Yemek şirketleri, müşterilerine evlerinden uzakta ve profesyonel bir ortamda yemek servisi sunar. Yemek şirketi, tek ve aynı şirkete özel olabilir veya birkaç şirkete hizmet verebilir. Görevleri nelerdir? yemek işiyle ilgili hangi faaliyetleri varır? Sorularına cevap bulmaya çalışalım.

Yemek Şirketleri Nasıl Çalışır?

Yemek şirketleri kendi aralarında 3 bölüme ayrılmıştır.

1.Mutfağın yönetim kısmı ve malların depolanması, bu bölümün yönetimi hizmetlerden talep eden firmaya bağlı değildir. 

2.Çalışanlara yemek hazırlama ve dağıtma kısmı. Aşçı ve servis elemanlarının işe alınmasından sorumlu toplu yemek şirketidir. 

3.Çalışanların yemek yediği öğle yemeği salonlarının düzenlenmesidir. 

Yemek şirketlerinin birinci görevi müşterilerine haftanın her günü yemek sunmaktır. Yemek şirketleri kendi tesislerinde yemek hazırlayabildiği gibi, müşterilerinin kendilerine ait iş yerlerinde bulunan mutfaklarda da faaliyet gösterebilirler. Çalışanlar için öğle yemeği teslim etmek için gerekli tüm adımlarla ilgilenir. Küçük veya orta ölçekli bir işletme bir yemek şirketini kolayca arayarak yemek servisi için anlaşma sağlayabilir. 

İşverenler, çalışanlarının yemek ihtiyaçlarını karşılamak için yemek şirketleri ile anlaşma sağlayarak belirli bir zaman aralığı için (örneğin bir yıllık veya 5 yıllık) belirli bir ücret dahilinde sözleşme imzalayarak genellikle sadece öğlen yemeği ve ikindi çayı gibi hizmetlerden yararlanmak isteyebilir. Yemek şirketleri, sözleşmeye bağlı olarak fiyat ve hizmetler yemek müşteri şirket yönetimi ile belirlenecek ve çalışanların kullanımına sunulacaktır. 

Yemek Şirketi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Potansiyel bir yemek tedarikçisini araştırırken propesyonel bir yemek şirketi ile çalıştığınızdan emin olmak zorundasınız. Bazı basit dedektiflik çalışmaları sonucu doğru tespitlerde bulunabilirsiniz. 

1.Yemek şirketinin referansları ve web sayfaları var mı?

2.Kayıtlı bir işletme midir?

3.Yemeklerin hazırlandığı ortam hijyen mi?

4.Kaç personel istihdam ediyor?

5.Yemek ve içeceklerin taşınması için araç kullanılıyor mu?

6.Ne kadar zamandır faaliyet göstermektedir?

7.Rezervasyon departmanları var mıdır?

Tüm bu sorulara cevap bulmak mükemmelliğe elbette ki cevap bulma, ancak genel kural olarak profesyonel bir catering şirketi bu kutuları işaretleyecektir. Böylece hizmetlerinden emin olabilirsiniz.

Yemek Şirketlerinin tekliflerini karşılaştırmak çok zor bir iştir.aynı marka TV’nin en ucuz versiyonunu bulmak vitrin alışverişine benzemez. Bu konuda sizlere biraz ipucu verelim…

1.her bir yemek şirketinden aynı gereksinimler için teklif vermesini isteyin ve net bir özet oluşturun. Böylece isteklerinize hangi yemek şirketinin nasıl cevap verdiğini görmüş olacaksınız. 

2.Alıntıları karşılaştırırken her bir yemek tedarikçisinin özetinizle ilgili neler sunduğunu tespit edin. 

3.Fiyata tek gösterge olarak bakmayın, hizmeti, teslimatı karşılaştırın ve yemek tedarikçinizin özetinizi genişletmek ve sunmak için deneyimi var mı iyi gözlemleyin. 

Son Söz,

Sizlerde yeni bir yemek şirketi arıyor veya çalışanlarınız için yemek şirketleri ile anlaşma sağlayarak keşif yapıyorsanız yemek şirketlerine ilişkin yazılarımızı okuyarak bilgi sahibi olmaya ve bizi takip etmeye devam edin.