Whatsapp Destek Hattı


Yemek Şirketi

Nasıl bir yemek şirketi ile anlaşmanız gerektiği konusunda kararsız kaldıysanız veya bir yemek şirketinin nasıl kurulduğunu merak ediyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. 

Bir yemek şirketine genel bakış,

Yemek şirketleri çok çeşitli etkinlikler için yiyecek ve içecek sağlamakla yükümlüdürler. Hizmetleri, müşterileri memnun etmeye yardımcı olmak için vardır. bazı yemek şirketleri özelleştirilmiş menüler sunarken, bazıları ise standart iş yerleri yemeği hazırlar ve paketleme hizmeti oluşturur. 

Bir yemek şirketinin büyüklüğü, tek bir şeften, tam bir mutfak ekibine ve sunucu kadrosuna kadar değişkenlik gösterebilir. Ancak, yemek şirketi ne yapacağı ve nasıl yapacağına karar verme konusunda genellikle çok fazla esnekliğe sahiptir. 

Yemek şirketi ve müşteri ilişkisi

Yemek şirketi, yiyecek ve içecek etkinliklerini yönetmek, personeli denetlemek ve menüyü içeren diğer etkinlik lojistiğini izlemekten sorumludur. Bu iş unvanına sahip kişiler, mutfak sanatlarına ve iş idaresine tutkuyla bağlı güçlü liderler olmak zorundadırlar. 

Yemek şirketleri aynı görevlerin çoğunu yerine getirmesine rağmen birbirlerinden de oldukça farklılık gösterebilirler. 

Bazı yemek şirketleri sadece kurumsal alanda hizmet verirken, bazıları ise hem özel, hem kurumsal, hem de kişisel etkinlikler için yemek organizasyonları düzenleyebiliyor. 

Yemek şirketleri, müşterileri ile olan iletişimlerinde öncelikle onların ihtiyaçlarını tam olarak tespit etmek veya yapılan sözleşmede ihtiyaçların giderilmesi konusunda tam bir hizmet sunmak adına tüm ürünleri itinayla seçmeli ve personelini de bu anlamda eğitmelidir. 

Kendi yemek tesislerinde yiyecekleri pişirip paketleyen ve servis eden yemek şirketi kurumlara yemek ihtiyaçlarının sunumu aşamasında son derece hijyen ve dakik davranmak zorundadır. Aksi halde verilen hizmetin hiçbir anlamı kalmayacaktır. 

İşverenler de, yemek şirketleri ile yapacakları sözleşmelerde çalışanlarının yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını, hangi saatte yiyeceklerin hazır edilmesi gerektiğini, hangi günlerde hizmet alacaklarını tam olarak belirleyerek hiçbir açık bırakmamak zorundadır. 

Yemek Şirketleri ile Beslenme 

Yemek şirketleri ile beslenme başlığı adı altında sayfalarca dolusu yazılar yazabilir ve bilgiler verebiliriz. Zira çok geniş bir konudur. Yemek şirketlerinin kurumsal, mobil, özel alanlarda yemek hizmetleri verdiğini düşünürsek her biri de kendi içlerinde farklı alanlara ayrılabilir. 

Örneğin; 

Kurumsal bir firmanın anlaşma sağladığı bir yemek şirketi, bu firmanın sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi çayı gibi yeme – içme ihtiyacını karşılayabileceği gibi sadece öğle yemeği de verebilir. 

Bir öğle yemeği mönüsünü göz önüne alırsak eğer;

Tüm yemek şirketleri bu alanda firmalara en az 4 çeşit yemek hazırlar, 

1.Çorbalar,

2.Ana yemek,

3.Ana Yemek yanında börek, makarna vb. 

4.Salata, tatlı, cacık veya meyve olmak üzere bunlardan mutlaka birini mönüye dahil etmektedirler. 

Yemek şirketleri ile yapacağınız anlaşmalarda bir haftalık mönü hazırlayarak şirketlere vererek özel isteklerinizi arz edebileceğiniz gibi, yemek şirketinin kendi hazırlayacağı halfalık mönüyü de kabul edebilirsiniz