Whatsapp Destek Hattı


Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot yemek, catering dünyasının iki ana kolundan en büyük sektörünü oluşturur. Tabldot yemek hizmeti diğer catering firmalarından daha farklı çalışır. Elbette ki yemek firmalarının tamamı kaliteyi ve müşteri memnuniyetini amaçlar. Ancak, alanlar farklı olunca hizmetler de ister istemez farklılık gösterebiliyor. Ne tür bir catering hizmeti almak istediğinizi belirttikten sonra yemek firmaları bu yönde sizlere bir hizmet verecektir. Bir firma sahibi mekan ve zamandan tasarruf etmek istiyorsa mutlaka catering hizmetleri arasında Tabldot yemek firmalarını tercih etmek zorundadır. 

Tabldot Yemek Nedir ?

Tabldot yemek, Tabldot dediğimiz üzerinde 4 adet bölmesi bulunan devasa tabaklarda sunulan yemeklerdir. Tabldot yemek hizmetlerinde yemek şirketleri tarafından hazırlanan yemekler hazır olarak sunumu yapılır. Bu tarz bir hizmette genellikle yemekler, yemek şirketlerinin kendi mutfaklarında hazırlanarak dağıtım araçlarına konulur ve iş yerlerinde çalışanlara dağıtılır. Tabii ki bunun tam tersi de olabilir. işveren mutfakları yemek pişirmeye ve dağıtmaya elverişli ise yemek firmaları kendi personellerini iş yerlerine gönderir ve ekipmanlarını kurarak yemek pişirdikten sonra Tabldot yemek hizmeti verir. 

Tabldot Yemek Firmaları Mönüleri Nasıl Hazırlar?

Tabldot yemek firmaları kendi yemek mönülerini hazırlayabildiği gibi, şirketlerin hazırladığı haftalık yemek programına da uyabilir. Bu tarz bir yemek hizmetinde her zaman en az 4-5 çeşit yemek çeşitlendirilerek sunumu yapılır. 

Menüler, haftalık veya aylık periyotlar şeklinde sıralanabilir. Örneğin her Pazartesi aynı yemek menüsü hazırlanarak sunumu yapılabilir. 

Tabldot yemek firmaları bu dört çeşit yemek programını düzenlerken her hafta mutlaka et, tavuk veya isteğe bağlı olmak kaydı ile balık türünü menüsüne dahil eder. Elbette ki tüm yiyecekler taze ve en organik biçimde hazırlanmaya özen gösterilir. 

Tabldot yemek servisinde; 

Çorba, ana yemek, ana yemek yanında makarna veya börek tarzı yiyecekler, salatalar, cacık, tatlı  veya meyve olmak üzere Tabldot tabağının 4 bölmesi bu şekilde tamamlanır.

Tabldot yemek servisi yapılırken iş yerlerinin yemek dağıtımı yapılan alanın genellikle ortasında açık büfe kurulumu yapılır veya mutfağın en köşesinde bir yere yemek dağıtımı yapılan ekipmanlar kurulur, bir tarafına Tabldotlar, kaşıklar ve ekmekler yerleştirilerek herkesin sırayla bir karmaşaya sebebiyet vermeyecek şeklide yemeklerini almalarını sağlarlar. 

Tabldot Yemek Nerelerde Kullanılır?

Tabldot yemek firmaları, bu hizmetlerini küçük, büyük veya orta ölçekli firmalara, okullara, hastanelere ve benzer kurum ve kuruluşlara yemek tedariki amacıyla hizmet vermektedirler. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi işveren dilerse ve Tabldot yemek firmalarının da kabulü ile işveren mutfaklarında da hazırlanarak yemek ihtiyacı karşılanabilir. 

Tabldot yemek haricindeki catering sektörü ise; yine kurum ve kuruluşlara yemek servisi yapabileceği gibi özel davetlere de kişi ve kurumsal talepler doğrultusunda yeme, içme, eğlence, temizlik gibi alanlarda hizmet sunumu yapmaktadırlar.