Whatsapp Destek Hattı


Tabldot Yemek

Fransızcadan dilimize yerleşen ve “misafir sofrası” anlamına gelen tabldot yemek; en kısa tabiri ile toplu yemek hizmetidir. Tabldot yemek firması da en nihayetinde toplu yemek hizmeti ile faaliyet gösteren firmalardır. 

Tabldot yemek firmalarının çalışma sistemi genellikle birbirleriyle benzer nitelikte olsa da yemek çeşitleri farklılık göstermektedir. Belirli ücretler karşılığında 4 çeşit yemek sunumundan meydana gelen bir catering hizmetidir. Tabldot Yemek hizmetleri, catering firmalarınca genellikle kurumsal iş yerlerine, düğün veya cenaze organizasyonları için sağlanmaktadır. 

Neden Tabldot Yemek Hizmeti Tercih Ediliyor?

Belirttiğimiz gibi en çok kurumsal iş yerlerinde tercih edilen tabldot yemek hizmetinin tercih edilmesinin başlıca nedeni hem zamandan tasarruf sağlamak, hem de iş yerlerindeki personele yemek dağıtımını kolaylaştırmayı sağlamaktır. Sadece bu özelliğinden dolayı catering yemek hizmeti tüm dünyada büyük bir hızla ilerleyen sektörler arasında yerini almış bulunmaktadır. Küçük firmalar, çalışanları için kendi mutfaklarında çalıştırdıkları iki – üç personel ile yemek dağıtımı işini üstlendiği için tabldot yemek hizmetini daha çok büyük ve kurumsal firmalar tercih etmektedir. 

Tabldot Yemek Çeşitleri

Tabldot yemek tedarik eden catering firmaları hizmet verdikleri iş yerlerinin ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre 4 çeşit yemek hazırlar. Tabi ek bir ücret ödenmesi halinde bu yemek çeşitlerinin artması da mümkündür. 

Tabldot yemek menüsünde;

Çorba,

Ana yemek,

Ana yemeklerin yanına pilav, börek veya makarna,

Tatlı, meyve, yoğurt, salata veya cacık,

Tabldot Yemek Avantajları Nelerdir?

Elbette ki çok avantajlı bir iş ve doğru bir tercihtir. Zira, tabldot yemekler kalabalık ortamlarda, kurumsal veya toplu yemek organizasyonlarında en pratik ve akılcı yemek hizmeti seçeneğidir. Okullarda, iş yerlerinde, hastanelerde vb gibi insanların çok kalabalık olduğu yerlerde kocaman 4 adet bölmesi olan ek bir tabak içinde tam bir mönü sunumu yapılan ve oldukça da doyurucu ve besleyici yemeklerden oluşan bu hizmet sayesinde gerek iş yerleri, gerekse de personel için tatmin edici bir yemek hizmetidir. 

Tabldot yemek sunumunun yapıldığı tabldot bölmeleri oldukça geniş olduğundan konulan yemek miktarı da aynı oranda artış gösterecektir. Dolayısıyla uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanan besleyici ve iş yerlerinin gereksinimlerine göre hazırlanan menüler sayesinde bu hizmeti alan kişilerin tam gün besin ve enerji ihtiyacını karşılayacak kadar yemek sunumu yapılmaktadır. 

Tabldot yemek hizmeti alan firmalar ayrıca, mutfak personeli çalıştırmak zorunda kalmayacağı için hem zamandan hem de bütçeden tasarruf etmiş olacaktır. zira mutfakta personel çalıştırmak demek, gıda ve temizlik giderlerinin yanı sıra birde personel maaşı ve ek ödenekleri için bütçe ayırmak demektir. Oysa tabldot yemek firmaları iş yerleri ile yapacakları yıllık veya mevsimlik yemek hizmeti sözleşmeleri ile yıllık veya aylık ödeme seçeneklerinden kendisine en uygun olanı tercih ederek personelinin yemek ihtiyacını giderebilecektir. Böylesi daha az masraflı ve temiz iş gibi görünüyor.