Whatsapp Destek Hattı


Catering Şirketleri

Catering şirketleri; Müşterilerin ister bulundukları yere, isterse de yerinde pişirip servis edilen yemek hizmetlerini yürüten şirketlerin genel bir adıdır. Catering şirketleri kendi aralarında da çeşitlere ayrılmaktadır. Bazı catering şirketleri tek bir alanda (örneğin kurum ve kuruluşlara) yemek hizmeti verirken, bazıları ise sektörde kendilerini oldukça kanıtlayarak büyüdüklerinden tüm alanlarda yemek hizmeti sunmaktadırlar. 

Catering Şirketlerinin Genel Özellikleri

Catering şirketlerinin alanlarına göre özellikleri değişse de aslına bakarsanız tamamının tek bir amacı vardır. Yüksek kaliteye ulaşıp müşterilerinden tam not almaktır. 

Catering şirketleri müşterilerinin ihtiyaçlarına bir çok şekilde adapte olabilirler. Menüleri diyetle ilgili hususlara göre ayarlayabilir veya özel etkinlik kiralama için soğutma üniteleri, patlamış mısır üreticileri ve benzeri ekipmanlar da sunabilirler. Müşteri hizmetlerine mekan ve kurlumu dahil olmak üzere bir catering işletmesini yürütmenin bir çok faktörü vardır. 

İkram Tanımı ve Temel Hizmetler

Catering şirketleri talep doğrultusunda uzak noktalardaki müşterilerine de sıcak veya soğuk yiyecekler sağlamaktadırlar. Yiyecek teklifi, tesiste hazırlanan sıcak gurme yemeklerden, açık büfe yemeklere veya parti tabaklarında peynir, et veya atıştırmalıklara kadar herşeyi hazırlayabilirler. 

Yemek şirketleri, siyah takım elbiseli, kravatlı partiler, kongreler, seminerler veya diğer etkinlikler için şeflerini ve diğer çalışanlarını gönderebilir. Küçük bir ofis veya ev partisi için sadece soğuk yiyecekler, içecekler, mobilya veya ekipmanlarını temin edebilmektedirler. 

Tam Hizmet Veren Catering Şirketleri

Tam hizmet veren bir yemek şirketi; mezuniyet partisi, düğün resepsiyonu veya kurumsal iş yemeği gibi bir etkinliğin tüm yönleriyle ilgilenir. Catering şirketlerinde görevli bir satış temsilcisi, müşterinin menüyü, dekorasyonları ve temayı planlamasına yardımcı olur. Yemek şirketleri müşterilerinin isteğine göre yemek hazırlamak için alanlarında uzman aşçılarla çalışmaktadırlar. Eksiksiz hizmet veren yiyecek ve içecek hizmetinin yanı sıra eğlence alanında da hizmet verebilirler. 

Tam hizmet veren yemek şirketleri, müşterilerinin talebi üzerine ziyafet salonlarında, otellerde, okullarda, yolcu gemilerinde ve diğer mekanlarda toplu yemek hizmeti verebilmektedirler. 

Kurum ve Kuruluşlara Yemek Hizmetleri

Bir diğer adıyla endüstriyel yemek hizmeti, bu alandaki en çok tercih edilen catering hizmetlerinin başında gelir. Daha çok okullara, hapishanelere, havayollarına, bankalara vs.  diğer tüm kurum ve kuruluşlara sıcak ve soğuk yemekler, içecekler, atıştırmalıklar satışı yaparak bu alanda hizmet ederler. Endüstriyel ikram hizmetlerinde catering şirketleri, kullandıkları malzemeleri ve ekipmanları denetlemek ve muhafaza etmek için düzenli bir program dahilinde çalışan profesyonellerle çalışmaktadırlar. 

Catering Hizmetinde Prosedür

Bir Catering yemek şirketi, yemek hazırlamak için kendi aşçılarına sahip olabilir veya müşteriye teslim etmek için bir yüklenici veya üçüncü şahıstan yiyecek alabilir. Oturarak yemek yeme etkinlikleri için yemek servisi yapmak, masa hazırlamak gibi hizmetlerde çalıştırmak üzere personel gönderebilirler. Sizin için çok önemli bir organizasyon için toplu yemek hizmeti almak istiyorsanız mutlak suretle alanında uzman catering şirketleriyle anlaşmanız gerekmektedir.